Földmérő diákok sikerei a tanulmányi versenyeken

Az idei tanévben is több szakmai tanulmányi versenyen vettek részt földmérő diákjaink.

A 12. évfolyamos földmérő diákok közül 5-en jutottak az Ágazati Szakmai Érettségi Tantárgyak Versenyének döntőjébe. A döntő Szolnokon került megrendezésre, ahol Hutvágner Bence 2. helyezést ért el.

A 13. évfolyamos diákoknak több versenyen is volt lehetőségük indulni. Közülük Lóránt Ádám ért el kiemelkedő eredményt, az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen 4. helyezést, a Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékversenyen 3. helyezést ért el. Rajta kívül több diák is felmentést szerzett a technikus minősítő vizsga egyes vizsgarészei alól. A verseny ünnepélyes eredményhirdetésére az Agrárminisztériumban került sor 2018. június 12-én.

A 11. és 13. évfolyamos diákjainkból összeállított vegyes csapatok indultak a szlovákiai Zsolnán megrendezett Nemzetközi Földmérő Ötpróba (IG5) terepi tájékozódási és tudáspróba versenyen. Egyik csapatunk az induló 32 csapatból a 8. helyezést szerezte meg, így legjobb magyar csapatként végeztek a versenyen.

Az elért eredményekhez gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!


Az adott cikk linkje: http://efszk.sulinet.hu/?p=6630