London! London! London!

Iskolánk tanulói angliai tanulmányi kiránduláson vettek részt április 8 – 15-ig. Iskolánk tanulója Varga Viktória Boglárka a következőket írta a kirándulásról:

KALANDOZÁSOK ANGLIÁBAN

 Tower Bridge, London Eye, Madame Tussauds, Canterbury Katedrális…

A világon mindenki számára mondanak valamit ezek a nevek. A Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Szakképző Iskola tanulójaként megadatott nekem és néhány iskolástársamnak a lehetőség, hogy a Challenge utazási iroda által eljussunk egy angliai tanulmányi útra, melynek nagy részét Londonban töltöttük. Célunk a főbb nevezetességek megtekintése volt: a Canterbury Katedrális, Rochesterben a régi vár romjai, meglátogattuk a Westminster-negyed szépségeit, a Madame Tussauds Panoptikumot, a British Múzeumot, a Kensington és a Chelsea negyed érdekességeit, majd legvégül a hazaindulásunk napján a londoni Towert.  Utunk során többször volt lehetőségünk különböző más kultúrákból érkező emberrel találkoznunk, akik tradicionális ruhájukkal képviselték nemzetüket. Szerencsére egész utazásunk során napsütés volt, így nem ismertük meg a híres angol változékony időjárást és esőt. Ami az étkezésüket illeti nagyon sok kész ételt esznek és nem főznek. Ez is meglepő volt számomra. Nagyon sok élménnyel gazdagodtam ezalatt az egy hét alatt és ha tehetném, újra elmennék ilyen útra. Úgy gondolom, aki megteheti vegyen részt egy ilyen utazáson és élvezze az utazás szépségeit és érdekességeit. Ha valaki önállóságra vágyik arra is tökéletes a rengeteg élmény és új dolog mellett, amit láthatunk. A felejthetetlen utazás emlékét sok fotó őrzi. Életem végéig emlékszem majd erre az egy hétre és boldogan mesélek róla mindenkinek!

Varga Viktória Boglárka (11.e tanuló)